Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 23679
Dzisiaj: 73

Inne
Kwadratura koła?
06.10.2007

Czy da się uciec na piechotę przed te-matem dróg w Sanoku? Każdy rozsądnie myślący powie że nie. A czy można nic nie robić w tej sprawie? Oczywiście NIE
To może da się przeczekać i za jakiś czas powrócić do tematu?
Naszym zdaniem jest to niewskazane z co najmniej kilku powodów. (...)


W latach 70-tych i 80-tych wybudowano nowe osiedla dając im mniej lub bardziej dogodne zaplecze, infrastrukturę społeczną, połączenia komunikacyjne. W centrum miasta nie było możliwości zlokalizowania wielkich blokowisk. Jak wielu z Państwa pamięta do Sanoka wjeżdżało się od strony Dąbrówki i zadawano pytanie czy miasto zaczyna się i kończy na ulicy Starej, Kruczej, Jasnej, Polnej? A nie było wówczas Ronda Beksińskiego, ulicy Dmowskiego, KrólowejBony. Od tej pory upłynęło sporo wody w Sanie. Miasto zyskało nowe trakty, budynki, obiekty sportowe. Nie uległ zasadniczo zmianom układ komunikacyjny centrum, gdyż nie da się powiększyć góry, na której budowano Sanok przed wiekami. W owym czasie dokonywały się też różne zmiany administracyjne. Raz byliśmy miastem wydzielonym, połączonym z Zagórzem, innym razem siedzibą Rejonu, a obecnie Powiatu.
Podziały dokonywały się zwykle bez aprobaty Sanoczan, często przy wielu protestach. Podziały drogowe są jednak zmorą dla większości z nas, jako że jesteśmy zmotoryzowanym społeczeństwem.

Rady Dzielnic podjęły wspólną inicjatywę, aby ten dość sztuczny podział zakończyć z pożytkiem dla nas wszystkich tutaj mieszkających i jeżdżących. Zaproponowaliśmy podjęcie wspólnych miejsko-powiatowych zobowiązań na najbliższe lata 2008 – 2010 z zatwierdzonych harmonogramem. Odbyło się spotkanie z władzami miasta i powiatu, podjęte zostały twórcze ustalenia.

Z różnych stron pojawiają się głosy, aby nie wyręczać powiatu przez miasto. Wielu mówi, że obie instytucje mają własne środki na drogi i niech każdy stara się jak potrafi najlepiej zadbać o swoje. Jeszcze inni twierdzą, że najważniejsze są drogi i ulice na peryferiach, bo tam też żyją i jeżdżą Sanoczanie.
Każdy ma swoje racje i nie sposób jest ignorować tych opinii.

Tak się składa, że najwięcej dróg powiatowych znajduje się w Dzielnicy Wójtostwo i Środmieście. W innych też są ,ale dużo mniej. Niektóre nie zasługują na takie miano, gdyby literalnie czytać Ustawę o Drogach !

Nie było zamiarem Rad Dzielnic urządzać wyścigów do miejskich, powiatowych, krajowych pieniędzy, by sobie nawzajem coś udowadniać. Chcieliśmy tylko zwrócić uwagę na problem. Bardzo ważny problem, mając świadomość, że tak dalej być nie musi i nie powinno. Nadal żyjemy w przeświadczeniu, że uda się znaleźć tzw. ZŁOTY ŚRODEK i twórczo poszukać kompleksowego rozwiązania, mając na względzie dostęp do środków z Unii Europejskiej, zdolność do zaciągania kredytów, udział własny obu lub najlepiej wszystkich czterech stron tj. Budżetu Państwa, GDDKiA, Miasta Sanok i Powiatu Sanockiego.

A co Państwo myślą o takim rozwiązaniu?

Przewodniczący Zarządu
Dzielnicy Śródmieście


Jan Wydrzyński

dodał: admin Komentarzy [-3]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń