Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 20087
Dzisiaj: 57

Inne
„Pokłosie” ostatniej sesji
18.06.2010

My, z Rady Dzielnicy Śródmieście, trzymaliśmy kciuki za pozytywną decyzję w sprawie przeniesienia 36 tys. z ulicy Chopina na budowę chodnika przy ulicy Wąskiej.
Dokonało się to i z tego powodu mamy satysfakcję. Dość długo przyszło nam czekać na ten fakt, ale już nic nie wstrzyma potrzebnego zadania. Prace ruszą w czerwcu. W Śródmieściu realizuje się jeszcze remont budynku obok siedziby władz. Wzbudza ta inwestycja nadal spore kontrowersje. (...)Przypomnę, że sugerowano sprzedaż placu wraz z budynkiem na sesjach budżetowych i na dzisiejszej ponownie pojawiła się propozycja, by nie zwiększać nakładów na to zadanie o kolejne 115 tys. złotych.
W miejsce tych wydatków, radni zaproponowali zwiększenie środków na sprzątanie miasta. Ponoć w II półroczu może ich zabraknąć. Nie znalazł ten wniosek wymaganej większości. Przy remisie głosów za i przeciw – przepadł. Pozostaje mieć nadzieję, że jakieś środki jeszcze się znajdą. W pełni sezonu turystycznego brudny Sanok nie wzbudzałby zachwytów.

Radni nie podzielili stanowiska wnioskodawców, aby zwiększyć kwotę stypendiów sportowych z myślą o KH Ciarko o 100 tys. złotych. Ta propozycja upadła zapewne pod wpływem potrzeb, jakie spowodowała powódź na terenie Dzielnicy Dąbrówka. Na sesji pojawiła się bardzo liczna grupa sanoczan reprezentująca mieszkańców budynku przy ulicy Bema oraz właścicieli firm produkcyjno-usługowych tam zlokalizowanych.
Wskazywali na fakt, że zostali zalani już 10- krotnie w ostatnich latach przez wylewający potok, który zawsze wzbiera po obfitych opadach.

Chcąc im wyjść naprzeciwko, grupa radnych zgłosiła wniosek, aby wzmiankowane 100 tys. na sport zawodowy podzielić w następujący sposób: 40 tys. przeznaczyć na sport dzieci i młodzieży, zaś 60 tys. na pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi.
Tak też zagłosowano niemal jednogłośnie. Z propozycją zgodziła się władza wykonawcza. Burmistrz przyjął na siebie kilka zobowiązań, realizacja których powinna poprawić sytuację w tej części miasta – mowa o Dąbrówce – i zapobiec kolejnym zalaniom.

Przewodniczący Zarządu
Dzielnicy Śródmieście
/-/ Jan Wydrzyński

dodał: admin Komentarzy [1]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń