Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 20773
Dzisiaj: 278

Inne
Ulica Mickiewicza – najlepszą wizytówką Sanoka
28.07.2009

Zbliża się czas budowania nowego planu budżetowego na 2010 rok. We wrześniu będziemy proponować, Radzie Miasta i Powiatu, tematy do realizacji w naszej Dzielnicy. Przyszedł mi do głowy pomysł, aby dokonać oceny ulic w centrum i wybrać najładniejszą.
Po głębokim zastanowieniu dokonałem go. Państwo możecie się z nim nie zgodzić, gdyż jest to mój – subiektywny wybór. Ale dlaczego właśnie Mickiewicza? (...)Idąc od skrzyżowania z ulicą Kościuszki mijamy pięknie odnowione obiekty Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, obok Bar Smak ( kto pamięta jak wyglądał żłobek? ), lśniącą nowością fasadę II LO, z tablicami pamiątkowymi. Równy, czysty chodnik, wyasfaltowana ulica, znaki drogowe w dobrym stanie, zarówno te poziome, jak i pionowe.
Zatrzymujemy się na chwilę przy wejściu do Parku ( jak chcą sanoczanie – Górze Aptekarce ). Rzut oka na budynek dr. Domańskiego. Też restaurowany – choć po uderzeniu ostatnio pioruna w wieżę, mógł nie być wizytówką Sanoka. Na szczęście nadal stoi i zdobi okolicę.
Budynek Sokoła też jest w dobrym stanie. Tylko ten pomnik, i plac u wejścia.
Niby wszystko w porządku. Całe szczęście, że upadł pomysł jednego z Burmistrzów, by na tym placu zrobić parking. Choć plac odrestaurowany, czegoś tutaj nadal brak. Były plany przeniesienia pomnika „ Wyzwolicieli” na cmentarz. Jak dotąd, tylko plany. A cokół straszy. Rzut oka na przychodnię zdrowia. Szkoda tego terenu. Miała powstać na nim sala gimnastyczna dla Gimnazjum nr 2. Może powstanie na boisku? Po lewej straszak, jak z horrorów, czy utworów Becketta– czytaj parking ( o który kiedyś zabiegaliśmy, bez skutku, jako Rada Dzielnicy ). Poniżej korty tenisowe. Mówi się, że będą mieć konkurencję wewnątrz toru lodowego. Po prawej – od Modrzewskiego, piękne nowe elewacje budynków – aż do skrzyżowania ze Żwirki i Wigury – z okazałym budynkiem Sanockiego Domu Kultury.
Wszędzie czysto i schludnie.
Vis a vis SDK, wspaniałe obiekty PWSZ, i budujące się nowe siedziby Straży Granicznej.
Gdy powstanie ogrodzenie, będzie to okolica, że palce lizać!!!
Tylko te schody wcześniej, przed wjazdem w Szopena. Apelujemy, aby je dodatkowo oznakować! Są zagrożeniem dla pieszych.
Czegoś brak przy Hotelu PTTK. Państwo wiedzą o czym mowa. Tak, brakuje chodnika od banku PEKAO S.A. do świateł. Trzeba by wypełnić tę lukę w przyszłym roku.
Mijamy światła i skrzyżowanie z Królowej Bony. Trafiamy na stary, dobry widok Sanoka.
Znów byle jaki chodnik, i taka sama jezdnia. Aż do wysepki, na środku ulicy, przed wjazdem w Białogórską.
Stawiamy pytanie. Co stało by się, gdyby wzorem innych miast, zobowiązywać inwestorów, do zaangażowania środków w odnowienie fragmentu ulicy i chodnika na wysokości swoich posesji? Np. wtedy, gdy ustala się warunki sprzedaży i zabudowy?? Inni mogą, a w Sanoku trudno? Może, choć to już nie ten etap, właściciel sieci KAUFLAND, zafundował by Sanokowi odcinek nowej jezdni i chodnika, od Królowej Bony do wjazdu dla swoich samochodów dostawczych vis a vis GOPR-u? Warto rozpocząć negocjacje.
Doskonały przykład już jest. Podkarpacki Bank Spółdzielczy, też zafundował spory odcinek chodnika na Mickiewicza właśnie! Dziękujemy jego władzom, i starającym się o to, Radnym z Powiatu.
Na deser zostało byłe lodowisko i chodnik przy nim.
Jest ono wstydliwym przypadkiem. Myślimy, że czas z tym fantem coś zrobić.
Jako Zarząd Dzielnicy, proponujemy Państwu rolę mediatora. Może Władze Miasta, Powiatu i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, zechciały by skorzystać z naszej propozycji, i w imię dobrze pojętego interesu wszystkich stron, spotkały się na neutralnym gruncie, w celu wyjścia z zaklętego kręgu niemocy?
A Państwo jakie macie propozycje do nowego budżetu?
Apelujemy o podpowiedzi, wszak Sanok, to nasz wspólny dom.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście
/-/ Jan Wydrzyński
dodał: admin Komentarzy [0]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń