Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 25096
Dzisiaj: 246

Inne
Muzeum Historyczne w Sanoku będzie rozbudowane
03.07.2009

Muzeum Historyczne w Sanoku będzie rozbudowane. W dniu 30 czerwca br. Zarząd Województwa Podkarpackiego dokonał oceny strategicznej i wybrał warunkowo do dofinansowania 50 wniosków w ramach osi priorytetowej VI Turystyka i Kultura RPO WP na lata 2007 - 2013. Pośród wniosków został zaakceptowany projekt pn.Budowa skrzydła do zamku w Sanoku - I etap rozbudowy Muzeum Historycznego w Sanoku. Projekt uzyskał najwyższe z możliwych dofinansowanie w kwocie 3 mln zł, otrzymał 103,13 pkt. i uplasował się na 5. pozycji.
Całkowity koszt zadania to 5 023 332,40 zł. (...)


Na 1. miejscu na liście rezerowej znalazł się wniosek złożony przez Gminę Miasta Sanoka. Tytuł projektu brzmi: "Poprawa atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka poprzez renowację polichromii w kościele przyklasztronym O.O. Franciszkanów oraz budowę wielopoziomowego parkingu w okolicach rynku miejskiego". Projekt uzyskał 70,5 pkt.

Projekty z listy rezewowej będą realizowane (szczególnie pierwszych 14 projektów) w momencie pojawienia się dodatkowych środków finansowych np. w przypadku oszczędności, które ewentualnie wystąpią po przetargach.

Serdecznie gratulujemy panu Wiesławowi Banachowi - dyr. muzeum, za upór w dążeniu do celu, oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tej dotacji.

dodał: admin Komentarzy [0]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń