Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 95631
Dzisiaj: 222

Inne
Sanockie drogi czekają na remonty!
03.11.2007

Sanockie niektóre drogi są w fatalnym stanie technicznym. Nadzór nad nimi sprawują różni zarządcy - miasto, powiat, województwo, są także drogi krajowe. Mieszkańców nie interesuje, kto ma je remontować. One mają być wyremontowane. Czy kolejne remonty ulic w Sanoku zostaną ujęte w przyszło-rocznym budżecie? Wiele zależy od radnych, zarówno miasta jak i powiatu.(...)

Sanockie drogi powiatowe można poznać po ich stanie technicznym. O tym wiedzą wszyscy. Wiedzą. I co z tego? Przyszłoroczny budżet powiatu sanockiego powinien uwzględnić remonty przynajmniej dwóch jezdni, np. ul. Słowackiego, ul. Konopnickiej, a może ul. Daszyńskiego; do remontu jest także ul. Kościuszki i wiele innych.

Warto jednak wiedzieć, że infrastruktura drogowa w ziemi (wodociągi, kanalizacja) na wymienionych traktach jest własnością miasta, choć nie tylko. Jeżeli radni miasta w swoim budżecie na rok 2008 zapewnią środki na remont owej infrastruktury, wówczas, jestem przekonany, radni powiatu dołożą wszelkich starań, by drogi powiatowe (asfalt i chodniki) zostały wyremontowane.

Jeden z radnych miasta w "Tygodniku Sanockim" wypowiada się, że powiat nic nie robi w zakresie remontu dróg. Bo radni miasta w tym zakresie niewiele robią, by drogi powiatowe zostały wyremontowane. Taka jest po prostu zależność.

Tylko współpraca dwóch samorządów - miejskiego i powiatowe-go, może zmienić stan dróg powiatowych. Innego rozwiązania nie ma.

Na koniec, może nieco złośliwie, stwierdzę, by apel Burmistrza Sanoka pt. "Narzekasz na drogi - dzwoń do zarządcy" nie zamienił się w apel: "Narzekasz na drogi powiatowe w Sanoku - dzwoń do Rady Miasta Sanoka".

Już niebawem okaże się, czy współpraca między samorządo-wcami Sanoka i Powiatu Sanockiego będzie owocna.

TN

dodał: admin Komentarzy [0]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń