Rada Dzielnicy
O Śródmieściu
Statystyki


Wszystkie wizyty: 95629
Dzisiaj: 220

Inne
GDZIE PARKOWAĆ W SANOKU, A GDZIE NIE?
03.11.2007

W Sanoku coraz trudniej zaparkować samochód. Płynność ruchu pozostawia wiele do życzenia. Centrum miasta jest zakorkowane, szczególnie podczas tzw. godzin szczytu. Czy tak musi być? Z pewnością nie. Jednak już dzisiaj radni miasta powinni podjąć zdecydowane działania, by za rok, może dwa w Sano-ku można było w miarę spokojnie zaparkować samochód. (...)

Coraz większa liczba internautów wyraźnie domaga się, by parking przy ulicy Kościuszki został zlikwidowany. Tak naprawdę jest to parking na chodnikach przy ul. Kościuszki. Powoduje on wiele problemów: utrudnione przejście dla pieszych, zwłaszcza matek z dziećmi na wózkach podczas niepogody, "dziwaczne" parkowanie niektórych samochodów powodujących zagrożenie w ruchu, smród spalin w centrum miasta, itp.

Parking został wydzierżawiony do końca bieżącego roku i w tym terminie należy zaprzestać jego działalności. Dlaczego tak sądzę? Jestem kierowcą, który kilka razy w ciągu dnia potrzebuje zaparkować w centrum, aby w miarę rzetelnie wykonywać swoje obowiązki z racji pełnionych funkcji. Dzisiaj już wiem, że pod drzwi urzędu podjechać się nie da. Można jednak zaparkować w innych miejscach i to mi się udaje. Jest Plac św. Michała, otworem stoi parking na byłym lodowisku. Jest także wiele innych miejsc.

Namawiam kierowców, szczególnie miejscowych, by z tych par-kingów korzystali.

Niechaj ulica Kościuszki będzie wolna od miejsc postojowych. Niechaj stanowi trakt spacerowy dla mieszkańców i gości w kierunku Rynku, daptaka i Muzeum Historycznego.

Radnych Powiatu Sanockiego trzeba do takiego rozwiązania przekonać. Bez parkingu na chodnikach przy ulicy KOściuszki da się żyć. Naprawdę.

Tadeusz Nabywaniec

dodał: admin Komentarzy [0]

Zobacz także
Ankieta
Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta

Polecamy
<IMG SRC="nonflash.gif" width=150 height=60 BORDER=0>

Newsletter

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy.

All copyright 2009 SANOK-SRÓDMIEŚCIE

realizacja : Artur Zimoń